Vestec spolu s Dolními Břežany a Zlatníky-Hodkovicemi tvoří hlavní základnu inovací a technologií v regionu STAR. Sídlí zde výzkumné centrum BIOCEV a řada dynamických firem, které jsou lídry ve svém oboru. Právě pro ně připravili 17. února 2023 zástupci STAR klastru a starosta Vestce Tibor Švec neformální setkání, jehož cílem bylo představit významný potenciál regionu, plánované projekty i možnosti spolupráce.

„Šanci inovovat a být inovativní by měly dostat především firmy z regionu STAR, které již dlouhodobou činností předvedly, že to s podnikáním myslí vážně. Mám radost, že zájem těchto firem o vědu, výzkum a inovace stále roste,“ říká Tibor Švec.

Po úvodní prezentaci STAR a Brain4Industry se v prostorách BIOCEV diskutovalo především o možném zapojení vesteckých firem do dění v regionu, spolupráci při lákání nových investorů, vysokorychlostním internetu nebo podpoře rozvoje komerčních zón.

„Těší mě, že se nám do dění ve STAR daří zapojovat další nadšence z řad firem a místních patriotů. Spolu s výzkumnými centry tvoří jádro našeho klastru. Každý může přispět svými znalostmi a expertízou. Zároveň zde žijí či dlouhodobě pracují a mají tak zájem na úspěšném rozvoji. Podobně jako v předchozích letech bychom i letos rádi uspořádali další networkingová setkání pro všechny lokální příznivce vědy, technologií a inovací,“ doplňuje za vedení STAR klastru Jan Brajer.