Věslav Michalik

Fyzik, vědec, finanční analytik, později jako výkonný ředitel a člen představenstva. Od roku 2004 je starostou Dolních Břežan, od roku 2012 zastupitelem Středočeského kraje a také předsedou Správní rady STAR. Ve funkci starosty obce Dolní Břežany dokázal změnit fungování obce sloužící pouze k bydlení, v plnohodnotnou a dobře fungující vesnici.

A jak vidí budoucnost regionu v horizontu 10 let?

Samospráva Dolních Břežan patří k hlavním motorům regionu STAR. Dolní Břežany jsou místem, které by mělo STAR regionu nabízet zázemí v podobě obchodů, restaurací a poskytovatelů služeb. Místem s nabídkou kvalitních kancelářských/ nebo komerčních prostor. A také místem s nabídkou atraktivního bydlení a dobrého spojení do Prahy. Technologicky vyspělý region znamená kromě přítomnosti vědeckých a výzkumných organizací také koncentraci technologických firem. To nám ještě chybí a obec může přispět nabídkou vhodných ploch k jejich usídlení a aktivním marketingem.

Představuji si, že v minulém roce získaný titul Investičně nejatraktivnější region ČR během deseti let přetavíme v technologicky nejvyspělejší region Česka. V té době bude mít ELI na svědomí Nobelovu cenu za fyziku. Kolem Biocevu vzniknou desítky biomedicínských firem, stejně tak jako kolem laserových ústavů vzniknou firmy navázané na laserové technologie. Dolní Břežany budou mít přímé spojení na konečnou stanici metra D. A břežanská základní škola bude patřit k nejlepším přírodovědně orientovaným školám v republice. Zkrátka koncentrace chytrých a šikovných lidí, soukromých i veřejných peněz a vyspělých technologií. To vše v kvalitním architektonickém prostředí a v okolí krásné přírody. Jinými slovy high-tech region STAR.